РЕГИОН

Пукање во кафана во Нови Сад, застрелан е млад човек

Пукање во кафана во Нови Сад, застрелан е млад човек

Пукање се случило во кафана во Нови Сад, јавуваат српските медиуми.
Според информациите, настанот бил 2 часа по полноќ, а на пукањето му претходела расправија.

„Нешто после 02:00 часот дошло до пукање во кафана на патот Футошка во Нови Сад. Според неофицијални информации, на пукањето и претходела расправија и тепачка. Напаѓачите по извесно време се вратиле и застрелале млад човек , засега непознато, со истрели од пиштол. Полицијата врши увид на лице место.Засега не е позната состојбата на застреланиот“, објави Инстаграм страната 192_rs.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by 192.RS (@192_rs)

Прикажи повеќе

Related Articles

Back to top button