ВЕСТИСВЕТ

Пукање во Вашингтон: Едно лице загина, петмина се повредени

Едно лице загина, а пет се повредени, меѓу кои и две деца, откако вооружени напаѓачи отвориле оган во станбена област во Вашингтон, соопшти американската полиција.

Врз основа на прелиминарните информации, осомничените излегле од возилото и „почнале да пукаат во толпата луѓе надвор“ во средата, нешто по 18:00 часот по локално време, изјавила началникот на полицијата Памела Смит на новинарите, пренесува ABC News.

Еден човек е убиен во престрелката, рече Смит.

Прикажи повеќе

Related Articles

Back to top button