СПОРТФУДБАЛ

Рамос го напушта тимот на крајот на сезоната?

Медиумите во Шпанија пишуваат дека капитенот на Реал Мадрид, Серхио Рамос ќе го напушти тимот од Мадрид на крајот на сезоната. Емисјата за спорт „Ел Чирингито“, од извори блиски до мадридскиот клуб обајви дека Рамос ќе замине како слободен играч. Шпанскиот дефанзивец не го прифати едногодишниот договор од 10,8 милиони евра, или намалување на платата за 10 %, поради ситуацијата со пандемијата. Бекот на „Кралевите“ има конкретна понуда од ПСЖ, но во последно време се зборува дека Манчестер Јунајтед би можел да биде неговата следна дестинација.

Прикажи повеќе

Related Articles

Back to top button