СПОРТФУДБАЛ

Реал Мадрид со Бензема против Пари Сен Жермен

Реал Мадрид го објави списокот на играчи за следниот натпревар, против ПСЖ, во Лигата на шампионите. „Лос бланкос“ во вторник навечер им гостува на „парижаните“, додека на списокот на шпанскиот клуб може да се забележи името на напаѓачот Карим Бензема.

Advertisements

 

Французинот отсуствуваше на последните натпревари, додека останува да се види дали ќе биде подготвен да биде стартер против големиот француски клуб.

Натпреварот ПСЖ – Реал Мадрид се игра на 15 февруари 2022 година.

Прикажи повеќе

Related Articles

Back to top button