ВЕСТИМАКЕДОНИЈА

Регистрирани 150 нови случаи на Ковид-19, починаа 16 лица

Од направени вкупно 2093 тестови во последново деноноќие добиени се 150 позитивни резултати на Ковид-19. За истиот период оздравени се 487 пациенти, а починале 16 лица позитивни на вирусот.

Advertisements

Најголем број од новнозаболените се од Скопје – 62 и Куманово – 17.

Прикажи повеќе

Related Articles

Back to top button