ВЕСТИМАКЕДОНИЈА

Регистрирани 30 нови случаи на Ковид-19, починаа 16 пациенти

Во последново деноноќие, од изработени 1658 теста, регистрирани се вкупно 30 новозаболени од ковид-19. За истиот период оздравеле 359 пациенти, а починале 16 лица позитивни на вирусот.

Advertisements

 

Прикажи повеќе

Related Articles

Back to top button