ВЕСТИСВЕТ

Резников: Во Украина пристигна нова пратка оружје од Велика Британија

Резников: Во Украина пристигна нова пратка оружје од Велика Британија

Во Украина пристигна нова пратка оружје од Велика Британија, соопшти денеска украинскиот министер за одбрана Олексиј Резников.

„Во Украина пристигнаа ракетни фрлачи М270“,појасни тој.

Резников на Твитер им се заблагодари на британскиот министер за одбрана, Бен Волас, како и на британските граѓани за претходно ветената донација.

„Вашата поддршка е многу важна за Украина. Нашата војска вешто ќе ја користи оваа „замена“ на бојното поле“,додаде министерот.

Прикажи повеќе

Related Articles

Back to top button