МАКЕДОНИЈА

Санкционирани 261 возач поради брзо возење

Санкционирани 261 возач поради брзо возење

Министерството за внатрешни работи вчера од 18.00 до 00.00 часот на територија на државата, со посебно опремен радар за снимање во ноќни услови, санкционираше 261 возач поради движење со брзина поголема од дозволената.

Од нив, 15 возачи управувале со возилата со брзина над 50 километри на час повеќе од дозволеното. При тоа, 170 возачи ја пречекориле брзината во населено место, а 91 надвор од населено место.

“Засилените акциски контроли продолжуваат и во наредните денови. Апелираме до сите учесници во сообраќајот да ги почитуваат сообраќајните правила и прописи и заеднички да придонесеме за побезбедни патишта”, се наведува во соопштението на МВР.

Прикажи повеќе

Related Articles

Back to top button