ЗДРАВСТВОМАКЕДОНИЈА

Шахпаска: Протоколите во градинките строго се почитуваат, состојбата е стабилна

Состојбата со пандемијата предизвикана од КОВИД-19 во градинките е стабилна и нема екстремно покачување на бројките, изјави денеска министерката за труд и социјална политика, Јагода Шахпаска.

Таа информира дека во моментов има 59 нови позитивни вработени и 11 деца. Таа динамика, вели Шахпаска, е константна.

-Втората седмица во ноември беше пикот во градинките. Родителите веруваат во функционирањето на поставените протоколи во градинките, а за тоа потврда е дека нема ширење на заразата во нив, посочи Шахпаска на  денешното гостување во Студио 10, на ТВ 24

Прикажи повеќе

Related Articles

Back to top button