ВЕСТИРЕГИОН

Силен земјотрес во Албанија

Земјотрес со јачина од 4,7 степени според Рихтеровата скала синоќа ја погоди Албанија.

Епицентарот е регистриран на длабочина од пет километри, на 95 километри од градот Елбасан.

Земјотресот бил почувствуван низ државата три часа по полноќ.

Засега нема информации за евентуална материјална штета.

Прикажи повеќе

Related Articles

Back to top button