РЕГИОН

Словенечкиот претседател Пахор во посета на Косово

Словенечкиот претседател Борут Пахор денеска ќе го посети Косово, при што ќе се состане со претседателката на Косово Вљоса Османи и со други официјални претставници. Пред посетата тој изјави дека неговата земја не стои зад ниту еден „нон-пејпер“ и дека не поддржува промена на границите на Балканот.

Advertisements
Прикажи повеќе

Related Articles

Back to top button