ВЕСТИМАКЕДОНИЈА

Talat Џафери е предложен за премиер на државата

Talat Џафери е предложен за премиер на државата

Претседателот на Собранието, Талат Џафери се очекува да биде предлогот на ДУИ за премиер на државата, како и прв албански премиер во последните 100 дена од владата, пишува Алсат.

Прикажи повеќе

Related Articles

Back to top button