ВЕСТИРЕГИОН

ВИДЕО: Силно невреме во Словенија, ветер со брзина од 100 км/ч

Силно невреме вчера ја зафати Словенија. Локалните медиуми јавуваат дека во Љубљана ветерот бил со брзина од над 100 километри на час, а повеќе лица се повредени.

Словенската Н1 јавува дека пожарникарите имале 23 интервенции, а сите екипи биле на терен.

На една станбена зграда, силниот ветер го однел покривот. Штета имало во уште еден објект.

Прикажи повеќе

Related Articles

Back to top button