ФУДБАЛ

(Видео) Симеоне одби да се ракува со Клоп по крајот на мечот меѓу Атлетико и Ливерпул

Тренерот на Атлетико Мадрид Диего Симеоне не баш најспортски го прифати поразот од Ливерпул во третото коло од групната фаза на Лигата на шампионите.

Advertisements

Ливерпул дојде од тешка победа иако на стартот поведоа со 0:2, па се мислеше дека лесно ќе го минат Мадрид.

Сепак Антоан Гризман со два гола донесе 2:2, а потоа и направи глупост за која доби директен црвен картон.

Ливерпул на крајот победи со голот на Мохамед Салах од пенал. Се ова сигурно го зголеми незадоволството кај Диего Симеоне кој реши да не се ракува со Клоп по крајот на мечот.

Извор: Дриблинг

Прикажи повеќе

Related Articles

Back to top button