ЗАБАВА

Викенд хороскоп – На Јарецот му се заканува сериозна кавга со партнерот, а Стрелецот треба да очекува предавство

Овен

Advertisements

Кога никој не знае како да продолжи, ви доаѓа идеја која ќе ве спаси. За да ја одржите хармонијата без која не функционирате, вие сте во состојба да дадете се од себе за да ги надминете проблемите на овој начин. Бидете рационални, не ги преценувајте своите способности, ве советува дневниот хороскоп.

Бик

Имате променливо расположение и склони сте кон нервоза, особено во однос на вашето семејство. Внимавајте какви обврски прифаќате бидејќи не сте во ситуација да ги почитувате сите договори, предупредува хороскопот за денес. Не играјте на се или ништо, ќе бидете дисквалификувани во клучен момент.

Близнаци

Роковите ве притискаат. Вашите квалитети се доведуваат во прашање затоа што сте премногу бавни. Ве прави тензични брзањето, особено кога станува збор за правење нешто што мислите дека е многу важно. Не подлегнувајте на атмосферата, држете го темпото и денот ќе помине во мир, според денешниот хороскоп.

Рак

Се потпирате на ветувањата што ви ги дадоа пријателите. Чекањето за исполнување може да ве доведе во ситуација да се оправдувате пред другите луѓе, иако не сте заглавени. За да го избегнете ова, дневниот хороскоп ве советува да ги завршите обврските лично и сами.

Лав

Вистинско време е да ставите многу работи на нивно место, особено ако имате луѓе околу себе со кои имате нерешени односи. Вашиот авторитет е на врвот, она што го кажувате денес, другата страна ќе го разбере на најдобар можен начин.

Девица

Вие губите премногу време обидувајќи се да соберете група луѓе кои би биле ангажирани околу заедничка цел, според денешниот хороскоп. Проблемот не е во тоа што тие не сакаат да соработуваат со вас, туку пречка е што не гледаат сите, на ист начин, она што ви е вас толку кристално јасно.

Вага

Не прифаќајте нови обврски, најдобро е денот да го поминете во минимални деловни активности. Денешниот хороскоп предвидува дека наскоро ве очекува поголем прилив на пари, кои во најголем дел можат да решат финансиски проблеми за кои во моментов немате долгорочно решение.

Шкорпија

Полни сте со идеи кои ја исполнуваат вашата околина. И покрај тоа што сте омилени во општеството, станувате заморни бидејќи зборувате премногу. Брзината со која се изразувате на другите луѓе им изгледа површна, затоа советот за денес е да зборувате помалку и да работите повеќе.

Стрелец

Ве очекуваат добри вести за значителен готовински приход, но потоа следуваат трошоци. Очигледната стабилизација на финансиската ситуација исто така го подобрува вашето расположение, па затоа има позитивен ефект врз љубовните врски.

Јарец

Безопасна ситуација со партнерот се заканува да се претвори во сериозен конфликт, предупредува денешниот хороскоп. Вашите очекувања и она што го добивате се неконзистентни. Пред да ја комплицирате врската, размислете повторно дали проблемот е доволно голем за да направите драма од него.

Водолија

Соочени сте со дилемата дали да прифатите дополнителни долгови кои ви ветуваат добра плата, но и значително зголемување на обемот на работа. Ако сте добро организирани, новите обврски можат да ви обезбедат голема профитабилност на долг рок.

Риба

Денешниот хороскоп вели дека вашата концентрација не е на завидно ниво. Претежно размислувате за уживање да бидете со саканата личност и егзотични патувања. Вие сте далеку од местото на живеење во духот, затоа би било пожелно да се симнете од облаците на крајот од денот, инаку ќе имате болно враќање во реалноста.

Прикажи повеќе

Related Articles

Back to top button