МАКЕДОНИЈА

Во последниве 24 часа регистрирани 86 нови случаи на Ковид-19

Во последниве 24 часа од спроведени 808 теста добиени се 86 позитивни резултати. За истиот период оздравеле 856 лица, а починале 37 пациенти позитивни на вирусот.

Advertisements

Најголем број од новозаболените се од Скопје, 58, а следуваат Куманово – 6 и Прилеп – 5.

Прикажи повеќе

Related Articles

Back to top button