ВЕСТИМАКЕДОНИЈА

Време, облачно со услови за дожд

Во Македонија денеска се очекува облачно и посвежо време, со повремени врнежи од дожд. Повеќе врнежи ќе има во западните и југозападните делови од земјава. Температурата ќе се движи од 7 до 12 степени.

Advertisements
Прикажи повеќе

Related Articles

Back to top button