ВЕСТИМАКЕДОНИЈА

Време, облачно со услови за повремен дожд

Во Македонија денеска се очекува претежно облачно време со повремени врнежи од дожд. Пообилни врнежи ќе има во западните делови каде повремено ќе бидат поројни и се очекува да наврнат до 20 л/м2 дожд. Ќе дува слаб до умерен ветер од југоисточен правец. Температурата ќе се движи од 10 до 16 степени.

Прикажи повеќе

Related Articles

Back to top button