ВЕСТИМАКЕДОНИЈА

Време, сончево со умерен јужен ветер

Во Македонија денеска ќе преовладува сончево и топло време, со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен јужен ветер. Температурата ќе се движи од 8 до 25 степени.

Advertisements
Прикажи повеќе

Related Articles

Back to top button