ВЕСТИМАКЕДОНИЈА

Време, сончево со умерена облачност

Во Македонија денеска ќе преовладува претежно сончево време со мала до умерена облачност и со слаб до умерен ветер претежно од северозападен правец. Температурата ќе се движи од 8 до 22 степена. Во Скопје слично време со температура до 24 степени.

Advertisements
Прикажи повеќе

Related Articles

Back to top button