ВЕСТИМАКЕДОНИЈА

Време, умерено облачно со услови за дожд попладне

Во Македонија денеска ќе преовладува умерено до значително облачно. Кон крајот на денот и во текот на ноќта почнувајќи од југозапад ќе има врнежи од дожд. Ќе дува слаб до умерен, во горниот тек на Повардарието северен, а во јужните делови источен и југоисточен ветер. Температурата ќе се движи од -1 до 12 степени.

Advertisements
Прикажи повеќе

Related Articles

Back to top button