ВЕСТИМАКЕДОНИЈА

Време, умерено облачно со услови за дожд

Во Македонија денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Утрото ќе биде свежо. Во текот на денот на места ќе има услови за краткотраен дожд и ретки грмежи, претежно во планинските подрачја. Ќе дува слаб до умерен ветер од западен и северозападен правец. Температурата ќе се движи од 0 до 12 степени.

Advertisements
Прикажи повеќе

Related Articles

Back to top button