ВЕСТИМАКЕДОНИЈА

Времето денеска: Променливо облачно со слаб дожд

Времето денеска ќе биде променливо облачно со локален слаб дожд. Во прогнозата од Управата за хидрометеоролошки работи (УХМР) се наведува дека денеска ќе дува и слаб до умерен ветер од северен правец. Утринската температура ќе биде од минус 3 до 6 степени, а во текот на денот ќе се движи од 5 до 14 Целзиусови степени.

Во Скопје, времето денеска, според прогнозта на УХМР, ќе биде променливо облачно со сончеви периоди, а ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец. Наутро температурата ќе биде 2 степени над нулата, а во текот на денот ќе се искачи до 15 Целзиусови степени.

 

Прикажи повеќе

Related Articles

Back to top button