ВЕСТИМАКЕДОНИЈА

Времето денеска: сончево и многу топло

Ќе биде сончево и многу топло со мала локална облачност. Ќе дува умерен, повремено засилен ветер претежно од западен правец. Дневната температура ќе биде од 27 до 40 степени. Во Скопје и околината слично време. Дневната температура ќе биде 39 степени.

Advertisements
Прикажи повеќе

Related Articles

Back to top button