ВЕСТИМАКЕДОНИЈА

Времето денеска, сончево и потопло со умерена облачност

Во Македонија денеска ќе биде сончево и потопло со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен во западните делови западен, а во источните јужен ветер. Температурата ќе се движи од -5 до 11 степени.

Advertisements
Прикажи повеќе

Related Articles

Back to top button