ВЕСТИМАКЕДОНИЈА

Времето денеска: сончево со мала до умерена облачност

Денеска се очекува сончево време со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец. Дневната температура ќе се движи од 14 до 23 степени. Во Скопје и околината слично време со дневна температура до 20 степени.

Advertisements
Прикажи повеќе

Related Articles

Back to top button