ВЕСТИМАКЕДОНИЈА

Времето денеска, сончево со умерена облачност

Во Македонија денеска ќе преовладува претежно сончево време со мала до умерена облачност. Претпладне по одделни котлини ќе има појава на магла или значителна ниска облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од југозападен правец. Температурата ќе се движи од 0 до 12 степени.

Advertisements
Прикажи повеќе

Related Articles

Back to top button