ВЕСТИМАКЕДОНИЈА

Времето денеска, умерено облачно со локален дожд

Во Македонија денеска ќе преовладува променливо облачно време со локални врнежи од дожд, кои на места краткотрајно ќе бидат поројни и проследени со грмежи. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од западен правец. Температурата ќе се движи од 3 до 12 степени.

Advertisements
Прикажи повеќе

Related Articles

Back to top button