ВЕСТИМАКЕДОНИЈА

Времето денеска, умерено облачно со локална нестабилност попладне

Во Македонија денеска претпладне ќе биде сончево со умерена облачност, а попладне ќе има појава на локална нестабилност со повремени врнежи од дожд. На места процесите ќе бидат поинтензивни со пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Температурата ќе се движи од 6 до 17 степени.

Advertisements
Прикажи повеќе

Related Articles

Back to top button