ВЕСТИМАКЕДОНИЈА

Загина пешак кај општина Ѓорче Петров

Загина пешак кај општина Ѓорче Петров

Едно лице загина кај општина Ѓорче Петров откако во него удрил автомобил, соопштија од МВР за МИА.

Advertisements

– Пријавено е дека кај Општина Ѓорче Петров, патничко моторно возило „Ауди“ удрило пешак. Пешакот починал, велат од МВР.

Нивна екипа е упатена на лице место. МВР ќе излезе со официјална информација, откако ќе заврши увидот.

Прикажи повеќе

Related Articles

Back to top button