ВЕСТИМАКЕДОНИЈА

Закажана седницата за интерпелацијата на Џафери

Претседателот на Собранието, Талат Џафери на 30 јуни ја свика седницата за неговата интерпелација, иницирана од опозициската ВМРО-ДПМНЕ. Интерпелацијата против него доаѓа по затворањето на вратите на собраниската сала, на 25 мај, со образложение дека првиот човек на Собранието го прекршил правото на пратениците за слободно движење.

Прикажи повеќе

Related Articles

Back to top button