СПОРТ

Збогум Барса – Бускетс оди кај Бекам

Серхио Бускетс е решен да си замине од Барселона на крајот од сезонава, откако искусниот играч за врска остана разочаран од односот на управата и на тренерот Чави.

Иако тој е единствениот од тројцата ветерани (заедно со Алба и со Пике) кој има позначителна минутажа, Бускетс е незадоволен што Чави ги тргна тројцата од листата на капитени на тимот. Овие играчи во неколку наврати се согласија на намалување на платите за да му помогнат на клубот и тврдат дека не заслужиле ваков однос, додека раководството на Барселона упорно се обидува да најде начин да ги понижи за што поскоро да си заминат од „Камп Ноу“.

Прикажи повеќе

Related Articles

Back to top button