ВЕСТИРЕГИОН

Земјотрес со јачина од 4,6 степени ја погоди Босна и Херцеговина

Земјотрес со јачина од 4,6 степени според Рихтеровата скала утрово ја погоди Босна и Херцеговина. Според Европско-медитеранскиот сеизмолошки центар, епицентарот на потресот бил северно од Зеница на длабочина од два километри.

Земјотресот бил почувствуван во Завидовиќ, Травник и други места во овој регион.

Засега нема информации евентуално повредени лица и за причинетата материјална штета.
Прикажи повеќе

Related Articles

Back to top button