Клиниките се враќаат во нормала, минатово деноноќие 112 нови заболени, 13…

  Во последните 24 часа рекорден број пациенти излекувани од корона. 2.179 заразени ја добија битката со Ковид 19, голем број…

  Протести против дигитализација на учебниците, МОН возвраќа: Протестите се апсурдни

  Родители на ученици во основните и средните училишта протестираа против дигитализацијата на учебниците. На протестен марш пред Министерството за образование…

  Калабалак со вакцинирањето во Скопје, гужви, дишење во врат, чекање со…

  Во атмосфера на гужви и турканици се отвори пунктот за вакцинација во поликлиниката Букурешт во Скопје. Насобрани граѓани и без…

  И во Тетово протести против случувањата во образованието

  И во Тетово, родители и нивните деца протестираа пред општината. Тие рекоа дека не се против реформите во образованието, но…

  Денеска се регистрирани 112 нови случаи на Ковид 19

  Министерството за здравство информира dдека во последните 24 часа се направени 4.196 тестирања, а регистрирани се 112 нови случаи на…

  МВР не ги издава сите документи на албански јазик

  Многу документи сè уште не можат граѓаните да ги добијат на два јазици, иако Законот за употреба на јазиците е…

  Заев: „Легализација на дивоградби или ќе уриваме 50.000 домови!“

  Околу 50 илјади домови ќе бидат веднаш урнати доколку не се донесе новиот Закон за легализација на дивоградбите. Вака премиерот…

  Утре се одржува конгрес на СДСМ, за Шеќеринска ќе нема партиска…

  Не верувам во функции, верувам во работа. Ова го изјави актуелната заменик претседателка на СДСМ, Радмила Шеќеринска, во пресрет на…

  Протести против реформите во образованието

  Во организација на Граѓанската иницијатива „Учебници и настава мора да има“ денеска се одржаа протести во повеќе градови во земјава. Од Иницијативата…

  Крајот на работите на новиот Бит Пазар се најавува за два…

  И понатаму се поместуваат роковите за завршување на градежните работи на Бит Пазар. Минатата година крајот беше најавуван неколку пати,…
  Back to top button