ВЕСТИМАКЕДОНИЈА

Аларм за бомба во Народниот театар

Првично се зборуваше дека има бомба во МНР, но потоа се покажа дека алармот за бомба бил во Народниот театар на Македонија. Оваа информација официјално доаѓа во МВР. Неофицијални информации велат дека имало обид за бомбашки напад во МНР. Додека на главните скопски улици се блокирани од Трговскиот центар Мавровасја кој го поврзува центарот на Скопје. Ваков аларм имаше и синоќа, каде граѓанин се огласи со лажна објава на социјалните мрежи./Алсат.мк

Прикажи повеќе

Related Articles

Back to top button