СПОРТФУДБАЛ

Анчелоти е сигурен, и во случај на елиминација од Лигата на Шампионите

Карло Анчелоти има договор до 2024 година и во случај да го загуби и вториот нтпревар со ПСЖ во Лигата на шампионите и да биде елиминиран, тоа не би ги променило работите во екипата од Мадрид.

Advertisements

Обично, големите клубови имаат тенденција да направат револуција кога главната цел на сезоната не е постигната. Сепак, се чини дека тоа нема да се случи во Реал Мадрид.

Како што најави Марка, италијанскиот тренер ќе мора да ја освои шампионската титула за да се потврди во насока на Лос Бланкос, тоа е условот да ја продолжи работата во мадридскиот клуб.

Тоа што ќе се случи во Лигата на шампионите, со оглед на тоа што шансите на Мадрид да се пласираат во осминафиналето се уште се многу големи, нема да има последици за Анчелоти.

Прикажи повеќе

Related Articles

Back to top button