СПОРТФУДБАЛ

Аријан Адеми, прв гол во 2022 година за Динамо

Екипата на Динамо Загреб ја забележа 5-та последователна победа во хрватскиот шампионат совладувајќи го Горица со 2-1. Аријан Адеми го постигна првиот гол во 2022 година за хрватскиот тим, откако му асистираше Стефан Ристовски, неговиот соиграч во македонската репрезентација.

Advertisements

Водството на домашните траеше само 10 минути откако Калик ги израмни бројките во 65. минута. А на 11 минути пред крајот на средбата во Загреб, Орсиќ беше тој што му обезбеди 3 бода на Динамо.

Aктуелниот шампион со 49 бодови е на првата позиција и има 6 бода повеќе од Риека и Осиек на второто место.

Прикажи повеќе

Related Articles

Back to top button