ВЕСТИМАКЕДОНИЈА

(АУДИО) Џафери со пцости и навреди кон собраниските службеници

Снимка од вчерашната пленарна седница на Собранието, на која се слуша како претседателот на законодавниот дом, Талат Џафери, со вулгарности и висок тон им се обраќа на собраниските службеници,  се појави на социјалните мрежи.

Во објавите се вели дека таа е направена по завршувањето на седницата, а собранискиот спикер веројатно не знаел дека микрофоните и натаму се вклучени и дека преносот сѐ уште трае.

 

Прикажи повеќе

Related Articles

Back to top button