МАКЕДОНИЈА

Денеска регистрирани 2 нови случаи на Ковид 19

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје:
Во последните 24 часа се направени 2.216 тестирања, а регистрирани се 2 нови случаи на КОВИД-19 од Скопје.
Како што информираат од Министерството, за тој период не се регистрирани оздравени ниту починати пациенти.
Прикажи повеќе

Related Articles

Back to top button