ВЕСТИМАКЕДОНИЈА

Регистрирани 39 нови случаи на Ковид 19

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје:
Во последните 24 часа се направени 3.839 тестирања, а регистрирани се 39 нови случаи на КОВИД-19:
Тетово – 14, Скопје – 12, Гостивар – 5, Куманово – 4, Кичево – 2, Битола и Валандово – по 1.
Регистрирани сe 12 оздравени пациенти од: Тетово – 6, Скопје, Гостивар и Дебар – по 2.
Не се регистрирани починати пациенти.
Прикажи повеќе

Related Articles

Back to top button