СПОРТ

Денеска започна 16-та недела во Првата македонска фудбалска лига

Денеска започна 16-та недела во Првата македонска фудбалска лига

Со натпреварот помеѓу Струга Трим Лум и Силекс денеска започна 16-та недела во Првата македонска фудбалска лига.

Стружани го совладаа Силекс со 2:1. Останатите 4 натпревари од колото се играат утре.

Шкупи ѝ гостува на Победа во Прилеп, Шкендија го пречекува Тиквеш, Скопје ќе игра со Академија Пандев, а Работнички со Македонија Ѓорче Петров.

Прва лига – 16 коло

 

Силекс 1:2 Струга Трим Лум

Победа – ФК Шкупи

Шкендија – Тиквеш

Скопје – Академија Пандев

Работнички – Македонија Ѓ.П.

Прикажи повеќе

Related Articles

Back to top button