РАКОМЕТ

ЕХФ ги потврди учесниците во Лигата на шампионите за следната сезона

Европската ракометна федерација ги потврди учесниците во Лигата на шампионите за следната сезона. Десет екипи обезбедија директен пласман, а  испратени се и 6 специјални покани. ППД Загреб, Алборг, Порто, Пик Сегед, Киелце, Барселона, Фленсбург, Чиле и Вардар се сигурни учесници, а посебни покани се испратени до Веспрем, Монпеље, Елверум, Мешков Брест и Динамо Букурешт. Жрепката за групната фаза ќе се одржи на 2 јули.

Advertisements

 

Прикажи повеќе

Related Articles

Back to top button