РЕГИОН

ГЕРБ нема да поддржи проект за влада на партијата „Има таков народ“

Бугарската политичка партија ГЕРБ нема да го поддржи проектот на владата на партијата „Има таков народ“. Ова го соопшти Бојко Борисов на брифинг во седиштето на партијата, јави дописникот на МИА од Софија.

Advertisements

Борисов рече дека доколку им биде доделен мандат, тие веднаш ќе го вратат. Поранешниот бугарски премиер рече дека најверојатно нема да влезе во 46-то Национално собрание како член на парламентот и ќе поднесе оставка.

Прикажи повеќе

Related Articles

Back to top button