СПОРТФУДБАЛ

Гвардиола повторно е прогласен за најдобар тренер на сезоната

Пеп Гвардиола по петти пат е прогласен за најдобар тренер на сезоната во Премиерлигата.

Манчестер Сити направи историски успех откако четврти пат по ред ја освои Премиерлигата, нешто што на никој друг не му успеало.

Пеп Гвардиола заслужено е прогласен за тренер на годината, ова е петта ваква награда за него.

Прикажи повеќе

Related Articles

Back to top button