СПОРТФУДБАЛ

Херта Берлин донесе одлука да ги откаже следните три натпревари во Бундеслигата

Германскиот тим Херта Берлин донесе одлука да ги откаже следните три натпревари во Бундеслигата, откако беше тешко погоден од пандемијата со „ковид 19“. Првично позитивен излезе тренерот Пал Дардаи и неговиот помошник, Адмир Хамзагиќ, а подоцна вирусот се прошири кај фудбалерите, па целиот тим е во карантин. Херта го одложи натпреварот со Мајнц, кој требаше да се одигра утре, како и натпреварите со Фрајбург и Шалке, за кои се очекува нови термини од челниците на Бундеслигата. Да потсетиме, Херта Берлин се бори за опстанок во Бундеслигата и во моментов е на 15 – то место со 26 бода.

Advertisements
Прикажи повеќе

Related Articles

Back to top button