МАКЕДОНИЈА

Изречени 459 санкции за неносење маска

Во текот на изминатото деноноќие , по однос на мерката за носење лична заштита на лице, регистрирани се 459 прекршоци. Министерството за внатрешни работи апелира до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата, со цел справување со ковид-19.
Инаку казната за овој прекршок изнесува 20 евра.

 

Прикажи повеќе

Related Articles

Back to top button