СПОРТФУДБАЛ

Калчомеркато: Ренато Санчес се сели во Милано

Калчомеркато пренесува дека португалскиот играч за врска на Лил, Ренато Санчес, бил блиску до носење на црвено-црниот дрес на Милан, во последните денови од зимскиот пазар, но на крајот бретонскиот клуб, решил да ги одложи преговорите за следното лето.

Advertisements

Ренато Санчес, кој ќе пристигне во Милано на местото на Франк Кесие, го отвори патот за почеток на преговорите со Милан кој има за цел да постигне договор со Лил за 18 до 20 милиони евра.

Приоритет на францускиот тим ќе биде продажбата на португалскиот играч за врска во следниот летен преоден рок, бидејќи неговиот договор истекува во 2023 година.

Прикажи повеќе

Related Articles

Back to top button