СПОРТФУДБАЛ

Карим Бензема, го престигна Раул Гонзалес

Капитенот на Реал Мадрид, Карим Бензема, го престигна Раул Гонзалес во рангирањето за најмногу постигнати голови во дресот на „кралевите“.

Французинот постигна гол во победата од 0-2 против Атлетик Билбао и го дели второто место на рангирањето со 228 гола.

Бензема престигна уште една легенда на мадридскиот клуб, Алфредо ди Стефано, кој има 227 гола. Сепак, 35-годишниот напаѓач сѐ уште е релативно далеку од лидерот на оваа ранг-листа, Кристијано Роналдо, кој има 311 голови.

Прикажи повеќе

Related Articles

Back to top button