ВЕСТИМАКЕДОНИЈА

Касами: Арбен за претседател!

Градоначалникот на Тетово, Билал Касами, преку фотографии објавени на социјалната мрежа Фејсбук ја презентираше петицијата на тетовчани за потписи за кандидатот на ВЛЕН за претседател Арбен Таравари, пишува Алсат.

„Народот одлучил за ПРОМЕНИ! Арбен за претседател!“, наведува Касами. / Алсат.мк

Прикажи повеќе

Related Articles

Back to top button