МАКЕДОНИЈА

Куп автомобилски гуми горат во близина на Тетово

Голем црн облак од чад се издига над Полог откако околу пладне се запали отпад на кој биле складирани голем број стари автомобилски гуми. Во гасењето на пожарот вклучена е Пожарната единица од Тетово, а според информациите добиени од Центарот за управување со кризи, засега нема опасност пожарот да се прошири.

Од СВР Тетово велат дека добиената пријава на лице место се испратени полициски службеници од Полициското одделение Групчин, како и екипи од тетовската Територијална противпожарна единица.

Извор: сдк.мк

Прикажи повеќе

Related Articles

Back to top button